50x50x50 2018

W lato 2018 zrobiłem małe prywatne wyzwanie sam ze sobą – założenia były takie, że przez 50 dni robię jedno zdjęcie każdego dnia (a w zasadzie jedno publikuję na swoim prywatnym profilu na instagramie, bo robię więcej) używając tylko obiektywu 50mm. Jest to ćwiczenie które ograniczając jedno z pól manewru wymusza manewrowanie na innych polach 🙂

Po zakończeniu tego eksperymentu mogę stwierdzić, że się udało. Technicznie, jeżeli chodzi o same założenie robienie jednego (pstryknięcie + wybór tego jednego + jego obróbka) zdjęcia codziennie, to tutaj po jakimś czasie zluzowałem trochę, bo życie jest życiem i raz piesek na kolana wskoczy a raz piasek w oko 😉 Codziennie nosiłem ze sobą aparat, czasem żeby zrobić zdjęcie w drodze do pracy, czasem żeby to zdjęcie zrobić i tak wieczorem z domu.

Z efektów jestem zadowolony, może nie każde zdjęcie jest tak dobre jak bym chciał, ale uważam, że podczas całego tego czasu nauczyłem się bardzo dużo. Sprawniej obrabiam zdjęcia, spróbowałem przez ten czas kilku metod. O wiele częściej mam tak, że żałuję że akurat w danym momencie aparatu przy sobie nie mam albo sytuacja nie jest odpowiednia, żeby go wyjąć, bo widzę ładny kadr oczami i wiem, że mógłbym go uchwycić, wcześniej takich momentów miałem zdecydowanie mniej. 

Każdemu bardzo polecam taką formę treningu, ograniczenia czasem bardzo rozwijają

[rl_gallery id="104"]

Następny Poznań Motor Show 2018

Zostaw komentarz