Quadralite Reporter 200 TTL

Moja mała recenzja po krótkim czasie używania lampy.

Lampę Quadralite Reporter 200 TTL (inaczej Godox AD200) kupiłem jako swoją drugą lampę błyskową. Po udanym wyborze pierwszej lampy – Stroboss 60evo S szukałem drugiej lampy, która pomoże mi w zleceniach.

Rozważałem dwie koncepcje. Pierwsza to była mniejsza lampa – Stroboss 36evo S. Przejęłaby ona miejsce na body aparatu, w momencie gdy potrzebuję więcej źródeł światła, a sześćdziesiątka odpowiadałaby za światło dopełniające, ustawiona na statywie z boku lub za obiektem fotografowanym.

Druga koncepcja to było dokupienie jeszcze mocniejszej niż Stroboss 60 lampy i używanie jej właśnie jako dodatkowe światło. Po dłuższym zastanowieniu w tym kierunku właśnie poszedłem.

Na korzyść takiej kombinacji przemawia przede wszystkim czysta moc, którą ma ten zestaw oraz zachowanie mobilności. Wchodzenie powyżej 200Ws mocy błysku to już lampy studyjne, zwielokrotnienie kosztów i ciężaru. No i przy moich potrzebach – trochę strzelanie z armaty do muchy 🙂

Reporter 200TTL przyszedł do mnie zapakowany w zgrabny, twardy pokrowiec. Oprócz oczywistych rzeczy, takich jak akumulator i ładowarka, w środku znalazła się też “studyjna” głowica, do lepszego wykorzystania modyfikatorów, takich jak softbox czy octa. Dołączona jest też głowica na statyw oświetleniowy do lampy z uchwytem parasolkowym. Bardzo kompletny zestaw.

Po jednym użyciu na reportażu ze ślubu i wesela mogę produkt śmiało polecić – generuje TONĘ światła (bardzo naukowy opis) z bardzo kompaktowego urządzenia, wspiera TTL i HSS, a bateria jest na tyle pojemna, że pomimo wykonania około 3-4 tysięcy błysków na różnej mocy, poziom naładowania o pierwszej w nocy, gdy się pakowałem, pokazywał ponad 50%.

Przed kupnem należy sobie zdawać sprawę, że pomimo nazwy, nie jest to typowa lampa reporterska. Nie założymy jej na body, jedyną opcją wywołania błysku jest wywołanie zdalne. Ja używam do tego albo Navigatora X2, albo nadajnika wbudowanego w Strobossa 60, zależnie od potrzeb.

Ja bardzo polecam.

Poprzedni Quadralite Stroboss 60evo S - moja pierwsza lampa błyskowa
Następny Sony A99 - krótka recenzja

Zostaw komentarz